2007/12/17

Gorezone party - Nadir, Entombed és Amputáció


Nadir in Gorezone
Gorezone 2007-12-15


Készítettem pár képet a hétvégi Gorezone koncertadagból, amiről azt érdemes tudnia annak, aki még nem ismerné, de érez valamennyi hangoltságot az ilyesmire - hogy a hazai death, trash, doom, grindcore, blackmetal csapatoknak adnak mindig fellépési lehetőséget, meg egy rádióműsort a Tiloson. Tehát underground extreme metal, ahogy a transzparensen is látható.
Mi személy szerint a Wolverine Blues Band koncertjének végére értünk be, akik hangulatosan nyomták az Entombed feldolgozásokat, a névadó számról egy videó is lesz fenn.
Ezekután volt még Gholgoth akikből túl sokat nem láttam, majd a Malediction helyett fellépő Nadir, akik számomra talán a legszimpatikusabbak voltak az est folyamán. Amúgy régen ők voltak a Dark Clouds egy sokkal inkább doom/death jellegű zenével, most ez a zene elég szöletes, de kifejezetten jó! A képeken ők a rövidhajú csapat.
Aztán a végére maradt a méltán elhíresült goregrind, pornogrind stílusban nyomuló Radikális Amputáció, most épp arról győződhettünk meg, hogy festene a Mikulás bácsi piros tangában, vagy egy másik Miki nyolcvanas-évekbeli játékbabával a szájában (ez volt a mikrofon is különben). Én a fellépésük végére egy pirospöttyös drótkefével lettem gazdagabb, meg osztottam hátrafele néhány csirkelábat. Néha előfordul az ilyesmi is, nem kell mindig komolykodni...
Ja, és természetesen mindenki röhög, mert ez erről szól. Abszolút nem a zenéről, bár lehet, valaki még megcáfol.

Ímhol a fotóalbum:
Gorezone: Nadir, Wolverine Blues Band, Radikális Amputáció fotók

Sajnos, pont a "showról" nem sikerült készítenem képeket egy kivételével, mert a technika ördöge lemerítette az aksijaimat.

Itt pedig a videók vannak, szerény minőségben a Nadir és a Wolverine Blues Band keze- és lába munkájáról.

Jó nézelődést!

2007/11/18

Új blogom: Webes alkalmazások

Elindítottam új blogjaim egyikét, ami a webes alkalmazások témakörét járja körül, és a célja az volna, hogy a gyarpodó, böngészőből elérhető szoftverekről, programokról adjon ízelítőt. Remélem, ezzel sikerül némi segítséget nyújtanom azoknak, akiket érdekelnek a webes alkalmazások, blogok, blogírás - vagy csak kíváncsi, és szeretné ezeket felfedezni. Mindenesetre érdemes a témára odafigyelni, mert napról napra újabb- és újabb oldalakkal találkozhatunk, ami a web apps kategóriába tartozik. Elég csak a Google dinamikus dolgaira gondolni, vagy a kitűnő, webes felületű Office programra, a Zoho- ra.

2007/11/03

Aptana - megjelent az első stabil kiadás


Nemrég, Október 30-án jelent meg az Eclipse-re épülő fejlesztői környezet első, stabil verziója, ami ezúttal az Aptana Studio nevet viseli, ami annyiban tér el a korábbitól, hogy az Aptana IDE néven futott. Maga a platform és a program is nyílt forráskódú, ingyenes - azonban most már van egy fizetős verziója is, ami azért nem tud igazából sokkal többet, tehát azt is lehetne mondani, hogy lényegtelen a különbség.


Aptana - javascript library samples

Már korábban volt a blogban egy írásom az Aptanáról [Aptana: Eclipse alapú webfejlesztő IDE], ahol írok a szoftverről, ami alapvetően jellegét tekintve azóta nem nagyon változott. Továbbra is erősen a javascript+html+xml+css vonalra koncentrál, ezért szokták "The Ajax IDE" néven is emlegetni. A design kicsit kockásítottabb, talán mintha egy fokkal gyorsabban indulna, valamint nemrég jelent meg hozzá erősebb php-támogatás is, ami opcionálisan telepíthető. Ami viszont kifejezetten jó, hogy pl. megvan már benne a Firefox előnézet is, ezt korábban körülményesebben lehetett beállítani.


Természetesen továbbra is platformfüggetlen (Java - Eclipse), így nem okoz gondot az Aptana futtatása a különböző oprendszereken.




Technorati : , , , , , , , , , , , , ,
Del.icio.us : , , ,

2007/10/15

Gödöllői-dombság szkíta kurgánokkal


fák


erdő fatörzs


Egy talán a Budapest környéki kirándulóhelyek közül nem annyira ismert helyet jártunk be a hétvégén, ez a Gödöllői-dombságnak nagyjából a Domonyvölgy, Valkó, Bag, Aszód közé eső területe.



Mivel ősz van, a tölgyekben, gyertyánokban gazdag erdő rendkívül szép színekben virít. A környék történelmi érdekessége, hogy található erre néhány, a korai népvándorlás időszakában erre is élő szkíta nép halomsírja, azaz kurgán (népiesen kunhalomnak is hívják, pedig a szkíták több, mint egy évezreddel megelőzték a kunokat).


Ezekről, és úgy általában az erdőről készült képek a Picasa webalbumomban:


Gödöllői-dombság, Kurgános




Technorati : , , , , , , , , , , ,
Del.icio.us :

2007/10/12

Ubuntu 7.10 megjelenés


Már csak hat napot kell várnunk, ugynis október 18.-án megjelenik az Ubuntu Linux legújabb, Gutsy Gibbon kódnevű kiadása. [napló a fejlesztés szakaszairól]
Az egyre népszerűbb nyíltforrású operációs rendszer egyébként félévente jelentkezik új, stabil kiadással (hát Redmond felzárkózhat etéren, bár hihetetlenül nagy szó már az is tőlük, hogy egy év múlva tervezik megjelentetni az Internet Explorer 8-as verzióját, hiszen korábban két verzió közt eltelt 5 év is...)

Ez a kiadás alapérterlmezetten a Gnome asztali környezet 2.20-as, legújabb verziójával jön, ráadásul alapvetően benne lesz Compiz Fusion, ami 3D effekteket varázsol asztalunkra (persze, ha engedélyezzük és megfelelő a grafikus kártyánk). Emellett gyorsabb felhasználóváltást ígérnek, és a nyomtató-alapértelmezés a pdf fájl lesz.
Ezeknél érdekesebb, hogy a Firefoxhoz (alapértelmezett böngésző) a pluginokat és a kiegészítők nagy részét integrálják a (Debian Linux alapú) csomagkezelőbe, így onnan is telepíthetőek lesznek.
A másik újdonság, hogy alapértelmezetten támogatva lesz az NTFS partíciók írása (az NTFS-3G csomag integrálásával),ugye ez a művelet Linuxon sokáig nem volt tanácsos.
Újdonság még az automatikus nyomtatótelepítés, valamint a grafikus kártya, és a monitor beállítása is gui-t kap, tehát az X beállítása is egyszerűbbé válik.

Természetesen marad a narancsos-barnás szép dizájn (mint eddig), ami szerintem külön értéket ad az Ubuntunak (és más asztali környezettel érkező társainak, lásd Kubuntu, Xubuntu).

További információ, képernyőképek a 7.10 beta kiadásról

Magyar Ubuntu oldal

Magyar Ubuntu Blog



Technorati Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

2007/10/09

KTL Live Podcast

A KTL az igen termékeny Stephen O' Malley (Black Funeral, Sunn O))), Grave Temple, Khanate, Aethenor, Burial Chamber Trio, stb.) és Peter Rehberg (Pita) közös formációja. Ennek megfelelően természetesen zajos, súlyos, kísérletezős drone - darkambient zenét hallhatunk tőlük. A letölthető koncertek (szám szerint húsz) nem kis terjedelműek, és mp3 formátumban elérhetőek.

Podcast - KTL Live Archive


Mivel a letöltéseket egy Podcast alapján lehet elérni, érdemes RSS-olvasót (ajánlott: RSSOwl), vagy megfelelen támogatott böngészőt (Firefox és a beleintegrálható Sage kiegészítés, vagy Opera) használni.



Technorati : , , , , , , , , , , , ,

2007/10/07

Gire nekrológ

Gire CD 2007


Hamarabb lehullottak az őszi levelek...legalábbis, ha a Gire zenéjét hallgatom. Ugyanis olyan atmoszférát tudnak teremteni, ami stílustól függetlenül nem sűrűn fordul elő, főleg kis hazánkban- én ehhez hasonló hangulatú lemeznek talán a Tiamat Wildhoney című alapművét tudnám megjelölni. Mély, varázslatos, szines, melankólikus, magával ragadó... emellett a Gire fajsúlyosabb zenét játszik, időnként kifejezetten őrlő, sodró gitárokkal, ritmussal. Mellesleg egyfajta futurisztikusabb, mechanikusabb - főleg korábbi anyagaikon - jellege is van zenéjüknek, amit a dobgép használata is erősít (kezdetben inkább modern thrash-death metalt játszottak).Egyértelműen ők a hazai metal / underground színtér egyik legegyénibb színfoltja, illetve sajnos már csak múlt időben, ugyanis Kátai Tamás szeptember elején bejelentette a csapat feloszlását. Egyértelmű oknak Kónya Zoltán énekes-gitáros érdektelenségét jelölte meg.


Másik kiemelkedő jellege alkotásaiknak a Kátai Tamás (billentyűsök, programok, versek) tollából származó magyar szöveg, ami tökéletesen megy zenéjükhöz, és önálló költeményként is megállják helyüket. Gire: Gire (CD 2007) Sok hazai csapatnál érezhető némi bizonytalanság, erőlködés, amikor anyanyelvünkön szólnak hozzánk, viszont rájuk ez egyáltalán nem jellemző, sőt, egészen biztos, hogy az angol némileg vissza is venne zsenialitásukból; pedig énekesük hangja korántsem kifinomult, inkább egyfajta érdes üvöltés, alkalmanként tiszta ének, bár a Nádak, erek című dalban női éneket is hallhatunk. A magyar dalszövegek, versek mellett magának a zenének is megvan egy sajátos magyar hangulata, érezhető, hogy a gyökerek az anyaföldből táplálkoznak. Mindezt erősítik a fel- felbukkanó népi dallamok is, ezt talán legjobban nagylemezük Hét Madár című szerzeményében érhetjük tetten (itt az Ahrimanból ismert Lédeczy Lambert is szerepel).


Utolsó kiadott (és egyben az egyetlen nagylemezük, ami egyben eddigi munkásságuk java újra felvéve) anyagukról engem leginkább az Őzek futása; Nádak, erek; Hét madár; Zöld zivatar című dalok ragadnak meg, azonban az egész lemezt kerek egésznek tartom, nincs unalmas, leeresztett pillanata.


Ha minden eddigi erényük nem volna elég, borítóik és videóik szintén kiválóan sikerültek, tökéletesen passzolnak a zene hangulatához. Minden artwork Tamás munkája, aki rendkívül jó fotós, már három blogot meg is töltött képeivel, csak ajánlani tudom (akár Gire-hallgatás mellé is), igen sokoldalú, jók és változatosak a témái, ráadásul még felismerhetőek, egyéniek is.


A jövőben azért bőven hallunk még Tamás munkáiról, nem fogy ki az ötletből, s mivel elég sokoldalú zeneileg (is), nem lehet okunk panaszra. De a Gire azért hiányozni fog...


Kátai Tamás zenéi


Thy Catafalque


Fotók - Kátai Tamás


Tűnő Idő Tárlat 1. - első Kátai fotóalbum


Tűnő Idő Tárlat 2. - második Kátai fotóalbum




Technorati : , , , , , , , , , , , , ,
Del.icio.us : , , ,

2007/10/02

Új OpenOffice csomag már magyarul is

Letölthető az OpenOffice.org 2.3.0

Megjelent, s immár magyarul is letölthető a nyíltforrású irodai csomag magyar nyelvű változata. Újdonsága, hogy a Hunspell helyesírás-ellenőrző legfrissebb kiadását rakta bele a magyarítást végző csapat a hivatalos forrásban szereplő kiadás helyett.

Bővebben: Hungarian Unix Portal

OpenOffice.org magyar oldal

Letöltés - Magyar OpenOffice 2.3.0


2007/09/29

Radiodarvish - perzsa hagyományos zene


Webrádió perzsa zenével


Szinte hihetetlen, hogy még nem írtam blogbejegyzést erről a számomra annyira kedves netrádióról...Pedig még a Blogger felhasználói profilomban is benne van a perzsa zene. Itt a nap 24 órájában perzsa klasszikus zene megy, amit más keleti zenékkel együtt nagyon szeretek. Manapság már sokkal inkább, mint az európai "komolyzenét". (Ezt azért raktam idézőjelbe, mert szerintem - a neofolkhoz hasonlóan - elég borzasztó fogalom... hiszen számtalan "könnyűzenei" kategóriába pakolt alkotásra semmiképp se tudok könnyűzeneként gondolni, legyen az világzene, industrial, vagy black metal, doom.)
A perzsa zenéről dióhéjban talán annyit, hogy néha olyan érzése támad az embernek, mintha az arab világ és India zenéje között lenne félúton. Persze ez érthető, hiszen maga Irán földrajzilag is félúton van e két kultúrális világrész között. Úgy általában a keleti kultúrák zenéire jellemzően a perzsákéra is igaz a nagy múlt, és azok a hatások, amik a mai napig felismerhetőek például az arab, vagy a török zenében.

Playlist - stream hallgatása:

Radiodarvish (dsl/cable) [pls]

Amivel hallgathatod:

Windows: Foobar2000, KMPlayer, Winamp, Songbird, Windows Media Player, Ares p2p
Linux: Songbird, MPlayer, XMMS, Audacious

Weboldal:

Radio Darvish

Technorati Tags: , , , , , , , , , ,

Burial Chamber Trio



A Burial Chamber Trio nem más, mint Oren Ambarchi, Greg Anderson és Csihar Attila egyik újabb projectje a Sunn O))) oldalvizeiről. A stílus természetesen a felállásból következtethetően drone, ultra-doom, vagy nevezzük, ahogy akarjuk. Erősítők, széttorzított- és nagyon-nagyon mélyre hangolt gitárok, súlyos, groteszk "ének" Attila torkából, utazás a lélek rejtett bugyraiba...de aki ismeri az alapformációkat, úgyis tudja, mire számítson.


VPRO Radio - "Live in Studio"

Burial Chamber Trio - Live in Rotterdam (mp3)



Video - 2007, Berlin

YouTube - Burial Chamber Trio @ Berlin

Technorati Tags: , , , , , , , , ,


Börzsönyi ősz - fotóim



Úgy három hete tettünk egy jó kis túrát a Börzsöny Márianosztra környéki részén.
Vannak szép kis vulkáni kúpok, féligmeddig kopár, bazaltsziklás-törmelékes hegytetők, ahol naphosszat el tudnék üldögélni...Ráadásul, szeptember lévén már az erdő is egyre több színt vett magára.
Ebből válogattam egy kis ízelítőt, természetesen a Picasán.





Picasa Web Albums - LavaOxyde - Börzsöny

Technorati Tags: , , , , ,

2007/09/26

Intype - egy gyors és kézreálló szövegszerkesztő


Sokféle szerkesztőt kipróbáltam már, és általában szeretem, ha egy webfejlesztést segítő programban vannak olyan dolgok, amik megkönnyítik a kódolást, elsősorban kódtippekkel, vagy beszúrási lehetőségekkel.


Jópár hónappal ezelőtt olvastam először a Weblaboron ( E, Intype - az editorok következő generációja) két újabb texteditorról, melyek alapvetően az OSX-es TextMate jellegzetességeit horozzák magukban. Ezutóbbi szerkesztőt nem ismerem, így nem igazán van eme hasonlításhoz viszonyítási alapom. Eleinte nem is nagyon foglalkoztam velük, bár megnéztem mindkettő oldalát, és egyrészt úgy tudtam, fizetősek, másrészt pedig még eléggé kezdeti fázisban van a fejlesztésük.


Úgy két napja azonban a tutorial.hu gárdájához tartozó Harder blogjában olvastam ismét a címben szereplő Intype text editorról. Nos, azonnal fel is figyeltem az írásban arra a tulajdonságára, ahogy a kódkiegészítéseket kezeli, beszúrja. Ugyanis rengeteg code snippet található a programban, leginkább persze html-ből, de akad bőven php, css, dom, perl, ruby, stb... beszúrható tag is.


De a lényege abban van, ahogy ezt csinálja! Az ember beírja valamelyik tag első betűit, majd nyom egy TAB-ot, és a kapcsok nélküli tagek helyére szépen szépen beilleszti a betűk alapján legvalószínűbb kódot, vagy választást ad a lehetőségek közül. És meg kell hagyni, igencsak kézenfekvően teszi mindezt!


Íme két videó screencast az Intype fejlesztőitől:


Simple HTML snippets in Intype


Snippets showcase - Intype screencast


De van még valami: miután telepítettem, és elindítottam, próbálgattam, szinte azonnal kiderült, hogy hihetetlenül gyors! (Ha jól tudom, C++ -fejlesztés.) Alapvetően egyszerű felülettel rendelkezik, és ez kifejezetten előnyére is válik. Természetesen az új fájlokat füleken nyitja meg, ami mondjuk szerintem egy mai szerkesztőben teljesen alapvető szükséglet.


Mindent összevetve igen jó teljesítmény ez egy még Alpha szakaszban lévő szoftvertől, ami mint közben kiderült, még ingyenes is :)




Technorati : , , , , , , , ,

2007/09/25

A Current 93 és Csihar Attila egy színpadon (videó)

Úgy egy hete lehetett, amikor véletlen ráakadtam erre az elsőre megdöbbentő zenei szintézisre, amiben két számomra is igen fontos előadó/zeneszerző szerepel egy helyen, a 2007. áprilisában Kremsben tartott Donau-festivalon.
Igazából, a belső lényegét tekintve nem áll annyira távol a két előadó egymástól, bár stílusuk már kétségtelenül igen. Ugye a David Tibet vezette Current 93 a zajos, postindustrial-zenéből indult, és mára (többnyire) letisztult, akusztikus hangszerelésű, némileg melankólkus hangulattal rendelkező és metafizikai tartalmú zenét játszik.
Mondhatni, a mai komolyabb zenében "náluk van a Fény".
Attila viszont a (látszólag) másik oldalról jön, és a '80-as évek óta a BlackMetal egyik meghatározó alakja, aki a norvég csapatokra a kultikus magyar Tormentor zenekar "torkaként" gyakorolt hatást - így hívták meg a Mayhembe is énekelni, de ezidőtájt - és
később is, napjainkig - számtalan formációban szerepelt, szerepel.
Manapság ismét a Mayhem frontembere, de rendszeresen szerepel az amerikai blackmetálos Stephen O'Malley formációjában, ez a Sunn O))). De csinált már techno/industrial zenét a Plasma Pool énekeseként, és az olasz Aborymban pedig a
komplexebb blackmetalt keverték némi futurisztikus, industrial ízesítéssel.
Hangja azonnal felismerhető, nem véletlen van a stílus élvonalában. Ugyanezt el lehet
mondani David Michael Tibetről is, de a csihari hangorkánnal szemben neki végtelenül kedves, barátságos orgánuma van, természetesen minden csöpőgős jellegtől mentesen.
Bővebben ezt is érinti ez a Csihar Attilával készült interjú.
Azért megjegyezném azt is, hogy manapság már a műfajok közti távolságok csökkenése
óta pl. egyre több (black)metalos hallgat "neofolkot" (azért raktam idézőjelbe, mert véleményem szerint borzasztóan rossz kategória-címke...nekem erről ösztönösen inkább
a Ghymes, vagy a Makám ugrana be- vagy a Finntroll ... :)

YouTube - Current 93

Technorati Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Powered by ScribeFire.

XSPF - mp3 playlistek xml-ben


xspf kód
Amióta gyakoribbá vált az internetes zenehallgatás- és megosztás, szükségessé vált a webes technológiákkal kompatibilis lejátszólista "megkreálása". Természetesen, a formátum a ma szinte mindenütt megtalálható, univerzális XML lett, ami ugye egy (leíró) szövegfájl, ennek köszönhetően minden rendszeren problémamentesen "működik". A lejátszólista -illetve annak az XML-dokumentumtípusa- az XSPF (XML Shareable Playlist Format)névre hallgat.

Manapság igencsak megszaporodtak a webrádiók, podcastok, és a sugárzásukhoz-megosztásukhoz használatos formátum lett az XSPF (XML Shareable Playlist Format). Webes felületen általában flashben megírt lejátszók kíséretében találkozhatunk vele, természetesen a forráskódban, nem "direkt módon".
Készíteni jellegéből adódóan lehet az XML forrás kódolásával, de van pár lejátszó is, ami támogatja ezt a "formátumot". Leginkább a Linuxos szoftvereknél találtam meg az xspf mentési/olvasási funkciót (Amarok, Audacious); de Windows alatt is van támogatás, méghozzá a talán egyre inkább terjedő, és egykori Winamp-fejlesztő által is készített Foobar lejátszó esetében. Itt külön komponensként kell telepíteni, ezekután már bármilyen zeneösszeállítást el tudunk menteni xspf formátumban, ha nincs kedvünk kódolni.

2007/07/20

Front Line Assembly koncertbeszámoló (2007.07.17.)



Ami azt illeti, az utóbbi időben ritkán jutok el koncertekre, azonban ezt az eseményt bizony bűn lett volna kihagynom, lévén a FLA egyike a legnagyobb kedvenceimnek.
Tehát szerda éjfél körül elégedetten, nyugodt lelkiismerettel és megzúzott hallójáratokkal baktattunk hazafele a még éjjel is alig elviselhető melegben, bár ez engem akkor, és ott egyáltalán nem érdekelt, még koncert előtt sem. Nagyobb volt a várakozás, majd visszafele az élmény, mintsem hogy ilyen földi dolgokkal foglalkozzam:-)
Ha jól emlékszem, 21 óra lehetett, mikor a Portion Control színpadra lépett, és a kéttagú formáció - egy énekes és egy keverőpult+laptop társaságában ülő tag elkezdte nyomni a hipnotikus, lassabb electro jellegű zenét. Nagyon jó volt a vetítés, passzolt előadásukhoz. Szerintem kifejezetten jók voltak, bár hallottam más véleményt is. Amit csinálnak, inkább közel áll pl. a Haujobbhoz, mint a FrontLine, Skinny Puppy, stb... töményebb, zajosabb világához. Némileg minimalosabb, dubosabb hatásokat is lehetett érezni, és alapvetően elég atmoszférikus volt a zenéjük. Más, kissé pszichedelikusabb stílusuk legalább meghagyta a pogóenergiát a főattrakcióra..

A két csapat közti szünetben meglátogattam a szabadtéri dohányzóhelyet, hallgattam egy kis csángó táncházi muzsikát (amúgy szeretem), mondhatni együtt volt az archaikus és a futurisztikus...mire visszamentem, egy jókora függöny takarta el a színpadot, akár egy színházban, csak itt nem bordó színű volt, hanem a FLA tagjainak és a Fallout remixlemez promóképe volt ráprintelve. Közben az átvezetésnél Liquid elég jó zenéket pakolt, volt Skinny Puppy is. Aztán néhány hang és a fények elhalványodása a színpad felé fordította a közönség figyelmét, ahol még 1-2 percig ott volt az a bizonyos függöny, majd a rajta lévő tagok a közönség hangulatának fokozódása közben lassan valós formájukba transzformálódtak (sajnos Rhys Fulber nélkül, de nem elégedetlenkedek).
Igen, már az intro is annyira jellegzetesen Frontline-os volt, és mellé ez a kis "színházi" hangulat, és persze maga a tudat, hogy mi előtt állunk, láthatóan sok rajongó arcára eufórikus hangulatot varázsolt!
Ezekután belecsaptak...Buried Alive az utsó (nagy)lemezről, majd Vigilante a Millenniumról, és jókora tombolás az első sorok mögül. Ez lényegében megmaradt a koncert teljes terjedelmére, és láthatóan jól esett Bill Leeb és csapatának is! Rengeteg mosolyt lehetett látni rajtuk.
A továbbiakban is hozták zúzósabb repertoárjukat, és gondolom, az újabb felállásnak köszönhetően is játszottak sok gitáros számot - a Millennium lemez érájából le is ment 4 dal (a Vigilante-n kívül még Liquid Separation, Internal Combustion és Millennium). Jeremy Inkel tisztességesen nyomta is a riffeket, és mozgott is mellé rendesen! Természetese a dobos Adrian White is zseniális volt, végig hihetetlen energiával pakolta a feszes alapokat.
Ami kissé meglepő volt, bár így is száz százalékosan elégedett vagyok - hogy az utolsó 2 anyagról (Artificial Soldier), és a turné apropóját szolgáló Fallout remixlemezről mindössze 2 szám volt hallható, a nyitó Buried Alive és a program utolsó harmadában lenyomott Unleashed. Volt még Prophecy (nagy kedvencem, bár nem sok FLA szerzemény van, ami nem lenne az:), a Civilizationról a Maniacal (huhh....borsózott is a hátam rendesen...), és a klasszikus "cyberpunk" lemezről, a Tactical Neural Implantról 3 szerzemény is, nem kis örömömre! Úgy egy bő óra telt el, mikor nekikezdtek a Plasticitynek, ami talán még keményebb, gyorsabb és vadabb volt ebben az előadásmódban. Ezután elköszöntek,de a szürreális, sci-fibe illő hangok, szintiszőnyegek továbbra is hömpölyögtek a hangfalakból.
A szépen összesereglett magyar FLA rajongótábor szüntelen "frontline, frontline" kiabálására aztán hamarosan, mindannyiunk megelégedésére visszarobbant a csapat a színpadra, és a már említett Tactical.. lemezről nyomták tovább, a zseniális Gun-nal - előkerültek a dobok, és először Jeremy adta a plusz ütemeket, majd Bill Leeb is csatlakozott hozzá, és ezzel szerintem megadták az este abszolút csúcspontját. Sajnos itt telt meg fényképezőmben a memóriakártya is...A teljesen felforrósodott hangulatra pedig a Mindphaser érkezett, és talán nem kell ecsetelnem e dal jelentőségét.
Ezután viszont már csak az "ambientes-futurisztikus" levezetés maradt, meg a sajgó fülek, és a mosoly az arcokon, és gondolom néhány zúzódás is:-)

Ha összegezni kéne mindezt, azt lehet elmondani, hogy alapvetően zúzús, inkább ritmusra, mint szintikre kihegyezett koncert volt (annak ellenére, hogy pl. a Caustic Gripről nem is játszottak), mindkét oldalon sok mosollyal és látható örömmel...
Kell ennél több?:-)



Technorati Tags: , , , , , ,

Videóm a Front Line Assembly koncertről (Millennium)

Amíg el nem készül a végleges koncertbeszámolóm (a fele megvan kb.) , itt egy kis ízelítő.
Mivel elöl voltam, sajnos a hang nagyon torz....de azért a hangulat benne van:-)

Front Line Assembly - Millennium (Budapest, 2007.07.17.)

Pár kép is lett:

Front Line Assembly - koncertfotók

Lesz még!

2007/07/17

FLA koncert ma este

Végre, már csak kb. 10 órát kell várni, hogy megpillanthassuk az egyik legnagyobb
electro-industrial legendát élőben!
Helyszín a PeCsa nagyterme, kapunyitás 19 órakor.
Remélem, sok jó fotóval tudok majd szolgálni, és természetesen egy
koncertbeszámolót is írok.
Minden Front Line Assembly rajongónak jó szórakozást kívánok!


Technorati Tags: , , , , , , , , ,

Hypnothermya koncert Kunszentmiklóson (2007. 07. 14.)



Ezeket a képeket az elmúlt hétvégén készítettem a kunszentmiklósi "V. Zenekari Fesztivál" nevű rendezvényen. Sajnos nem mondanám, hogy a legjobban sikerültek...viszont némelyik bemozdult kép egész hangulatos:-)
Hypnothermya - Google Picasa webalbum

Ezenkívül van még itt pár kép- és videó, ami leginkább azoknak szól, akik szerepelnek rajtuk:
Falbontás
Falbontás-4 video

Valamint a hétvégi koncert- és pakolás, szekrénymozgatás képei tömörítetlenül itt érhetők el a
box.net tárhelyén belül:

hypnothermya - box.net
RSS feed

Végezetül itt a Hypnothermya zenekar honlapja:
http://hypnothermya.uw.hu/

2007/07/16

Electro - Industrial ünnep: Front Line Assembly koncert holnap a Pecsában!



Már csak egy nap maradt a kanadai kult ipari csapat, a Front Line Assembly fellépéséig.
Igen, nagyon várom.... Azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül, és nem mindennapi élményben lesz részünk!
Addig is egy kis YouTube-os ízelítő:
Fallout tour, 2007, Toronto
Liquid Separation-London, 2007-07-08
FLA-Edmonton, April 2007
Van pár letölthető, jobb minőségű FLA (és sok más) videó is itt, a NoiseScapeTv főoldalán,
valamint az archívumok között is.

Machinemusic.HU - Front Line Assembly koncert július 17.-én a Pecsában!

Hazai industrial, ebm, electro weboldalak

Miután a nyár, és állítólag a következő egy év is gazdag lesz a meghatározó electro-industrial, EBM csapatok koncertjeiben, ajánlok pár oldalt, ami a stílus nagyjait, illetve némileg a cyberpunk/industrial gondolkodást (könyv, zene, film) mutatja be. Talán a legtöbb gondolat az industrial.blogter.hu oldalán található, és ami számomra is nagy öröm volt, hogy ezen keresztül találtam rá újra a 90-es években működött Phobia [electro - industrial - acid - ambient] fanzine-re is, ami anno a Második Látással együtt egyik kedvenc kiadványom volt. Ugyebár, kissé más volt még a helyzet, amíg Magyarhonban legfeljebb épphogy terjedt a Net(culture...)
Ezen a webhelyen letölthető az ötből négy szám pdf formátumban.
Az előbbi oldalak mind a HUN /|\ INDUSTRIAL /|\ TECH laprészei, s egyébként a stílushoz, témához illő, áttekinthető designnal rendelkeznek. Találhatunk itt cikkeket, híreket, indusztriális fotógalériát a már említett blog mellet.
Következő oldal a HUNFLAST [Magyar FRONT LINE ASSEMBLY állomás] , ami inkább némi átfogó infóval, biográfiával és szövegekkel kalauzolja az érdeklődőket.
Azonban ennél lényegesen kidolgozottabb, részletesebb állomást sikerült csinálnia a skinnypuppy.hu szerkesztőinek. Részletes, illusztrált diszkográfia, bemutatva a side-projecteket is, valamint találhatunk interjúkat, galériát és bootlegeket is (nem is akármilyeneket!)
Ez egy kitűnően sikerült, tartalmas rajongói oldal. Csak így tovább, nagyon áldásos munka ez Kishazánkban!
A végén még megemlítem a témához tartozó linkgyűjteményt, bár egyszer már megtettem. Természetesen az ebm.lap.hu-ról van szó, amihez azt hiszem, nem kell semmit hozzáfűznöm.
Jó böngészést minden iparizene-kedvelőnek, és természetesen jó FLA koncertet mindenkinek holnapra!


Technorati Tags: , , , , , , , , , ,

2007/07/10

Front Line Assembly koncert Magyarországon!


A bejegyzés megírása és az első magyar Front Line Assembly koncert óta eltelt pár év (bár egy 2007-es FLA koncertplakát foszlányai még ott díszlenek egy Mexikói út környéki vasúti gyalogos-aluljáróban), most, 2010-ben azonban visszatérnek a mesterek, mégpedig a Leaether Strip és a mind.in.a.box társaságában. Bővebb infók, kapcsolódó hírek: Front Line Assembly - Leaether Strip - mind.in.a.box koncert Budapesten

Tegnap meglepetésként ért a hír, miszerint minden idők egyik legnagyobb és számomra is egyik legfontosabb industrial-electro-cyberpunk csapata, a Front Line Assembly a jövő héten, július 17- én Budapestre látogat (a PeCsa nagytermébe). A Fallout című remixlemez turnéjának keretében jönnek, méghozzá tudomásom szerint hazánkba első ízben.
Újabb anyagaik: Artificial Soldier, Fallout
Azok számára, akik ismerik a FLA munkásságát, azt hiszem, nem kell hangsúlyoznom,
hogy igen terebélyesre duzzadt életművük eddigi munkásságuk kb. 20 éve alatt. (diszkográfia) Számtalan különböző nagylemez, ezek közül középkorai munkáik az EBM (Electronic Body Music) alapvetései közé tartoznak, de volt metalosabb, majd a 90-es évek végére jellemző electro/techno/dnb hangzású lemezük is. 2006-ban jelent meg az Artificial Soldier, ami szerintem az utóbbi 5-6 év legvelősebbre sikerült Front Line Assembly lemeze, aminek külön érdekessége, hogy együtt zenél a 3 oszlopos ember: Bill Leeb, Rhys Fulber és Chris Peterson is, ezen kívül a turnézenekaruk is legalább 5-6 tagúra duzzadt. A jelenlegi körút alapját a tavasszal megjelent Fallout című, teljes lemezhosszúságú remixanyaguk adja, ami szintén nagyon jóra sikerült - de ezt úgy általánosságban el lehet mondani a FrontLine remixlemezekről. Az előzenekar az angol Portion Control lesz.
Infó, jegyek:


LD50 - Front Line Assembly koncert Budapesten! (Hírek)
Metro-Nóm lemezbolt
Mindphaser FLA site - RSS feed

Technorati Tags: , , , , , , , , ,

2007/07/07

Box.net - megosztható webes tárhely fájloknak

Úgy két-három hete bukkantam erre a szolgáltatásra, aminek az a lényege, hogy regisztráció után kapsz 1 giga tárhelyet, ahol mappákat csinálhatsz, ezeket címkézheted, attribútumokat adhatsz neki, azaz megoszthatod, vagy akár publikus linket is létrehozhatsz hozzájuk.
A felület, és a működés "jellegzetesen web2.0", a mappák egészen pc-s jellegűek. Van hozzá egy alternatív Javás drag & drop feltöltő-apllet is.
A limit 1 Gb, azaz több is lehet persze, de már nem ingyen. Mindenesetre nem tartom rossz megoldásnak, ha pl. bizonyos fájlokat több gépről el szeretne érni az ember, vagy egymásnak küldözgetni ezt-azt.
Van már hozzá (és egyben a Flickr, Picasa WebAlbums szolgáltatáshoz is) egy feltöltésre-letöltésre szolgáló Firefox kiegészítő, a Fireuploader, ami kétpaneles, ftp-szerű felületet kapott, akár a Gspace nevű, a Gmailt tárhely- és fájlkezelőként használó kiegészítés.

Érdemes utánuknézni, egyik sem kerül semmibe.

http://www.box.net/

A Firefox kiegészítők oldalán:
Firefox Universal Uploader
Gmail Space

2007/07/05

Aptana: Eclipse alapú webfejlesztő IDE

Nem olyan túl rég jelent meg ez az újabb webfejlesztő eszköz, ami a Java alapú Eclipse fejlesztői környezetre épül. Aki ismeri az Eclipset, nagyjából tudhatja is, mire számíthat, hiszen az egy alapvetően bővíthető, funkciókkal felruházható rendszer, viszont az Aptanában nincsenek benne a Java fejlesztőeszközök, ami egy webfejlesztőnek talán nem is hátrány.Telepíthető Eclipse-re pluginként, de önállóan is.A Javának köszönhetően platformfüggetlen, telepíthető Windowsra éppúgy, mint Linuxra vagy MacOSX-re is.Természetesen nyílt forrású.
Maga az Aptana kifejezetten webprogramozásra készült, kitűnő kódoló a html/css alapoktól kezdve az xml, javascript, vagy php megoldásokig, és mindezek debuggolásáig. Szokták kifejezetten "AJAX IDE"-ként is emlegetni, hiszen ehhez is számos eszköz áll rendelkezésre.Ami nagyon tetszik benne, az a Code Assistant, ahol a Dreamweaverhez hasonlóan legördülve jelennek meg a kódtippek a kezdőbetűk beírásakor. Több helyen láttam már, hogy "the Dreamweaver killer"-ként aposztrofálták. Ezenkívül nagyon jó segítő funkciói vannak validáláshoz, például kódoláskor a megadott tulajdonságoknál,elemeknél megmutatja, azt melyik böngésző támogatja - nem támogatja!

Ezenkívül, ha valami nem szabványos W3C szerint, azt is jelzi a sor elején, valamint a "problems" nevű ablakban.
Mivel alapvetően az újabb webes technikák alkalmazására használható, elérhető a kiegészítés a Ruby, Ruby On Rails nyelvhez is. (ruby linkjeim a del.icio.us-on)
Ezenkívül támogatja már a nemrég bejelentett Adobe Air asztali környezet fejlesztését is.
Úgy néz ki, egy dinamikusan fejlődő, az újdonságokat integráló rendszert csinál az Aptana fejlesztőbrigádja, ami ugyan a Javának köszönhetően nem a leggyorsabb, és mivel még nagyon friss, bugok is előfordulnak benne. Mindezek ellenére mégis érdemes használni, hiszen rengeteg jó funkciója van, láthatóan gyorsan fejlődik, és persze, teljesen ingyenes.

Aptana: The Web IDE

Aptana Blog RSS feed Aptana video tutorials


Technorati Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Powered by ScribeFire.

2007/06/22

Letölthető könyvek - HIK Tankönyvtár

Szintén egy hasonló tartalmú elektronikus könyvgyűjtemény, mint az előző bejegyzésemben
tárgyalt, néhány könyv itt is megtalálható, ami a Balassi oldalán. De van más egyéb is, érdemes a menüt alaposan átböngészni - van informatika, természetesen történelem, szépirodalom, nyelvtudomány, földrajztudomány, filozófia, pszichológia, szótárak, művészet és még sorolhatnám....
Sokuk letölthető word, .pdf formátumban is.

Hallgatói Információs Központ


2007/06/21

Ekönyvek - magyar őstörténet a Balassi Kiadónál

Ez egy nagyon jó digitális könyvgyűjtemény a témában! Igaz, 5 könyv csupán, de az tárgyilagos, kronológikus. Keleti és magyar történelem iránt érdeklődőknek nagyon ajánlott!


ŐSTÖRTÉNETI KÖNYVTÁR Balassi Kiadó

2007/06/08

Lavaoxyde webgrafika: indexoldal-frissítés



Frissítettem a kezdőoldalam, illetőleg a többin is 1-2 apróságot. Maradt a "fluid-width", azaz dinamikusan változó oldalszélesség, és ehhez igazítottam két divben a szöveges részeket. Némileg a tartalom is változott, de még messze van a teljességtől. Gondolkodom a menü felülre helyezésén is, csinálok majd belőle egy próbát, úgy kiderül, melyik passzol oda jobban. Aztán a fejléc mögé is szabok valami háttérképet, és csinálok oldalakat a grafikáknak, portfólióknak is. De az már csak a jövőhét vége felé lesz, ugyanis holnap indulunk Gyulára.

KMPlayer - egy jó multimédia-lejátszó, teljesen ingyen


Számomra manapság ez a legjobb médialejátszó. Lényegében minden ma ismert formátumot ismer, legyen szó audió- vagy videófájlokról a szimpla avitól kezdve a relmedia, quicktime és a Youtube által is használt flv-ig. A kodekeket beépítve tartalmazza, ezért relatíve nagyobb a mérete a telepítőnek. Ezenkívül dvd-t is lejátszik, ehhez is megvannak saját opciói. Számtalan beállítási lehetősége van, köztük pl. tud pillanatképet menteni videókból, és még fel is tudjuk venni az adatfolyamokat webrádiókból, online tv-adásokból....

Természetesen mindezt ingyen!

Mindenkinek ajánlani tudom!

Van már magyar oldal is, íme:



The Kmplayer: Hírek


Wikipedia - KMPlayer









Powered by ScribeFire.

Huntengri(a) - magyarság, kelet, Európa,kultúra, néplélektan, ...

Ez lesz a következő oldalam. Tág értelemben vett "kultúrális" tartalmú honlap lesz, afféle kelet-nyugati tengely. Természetesen érdeklődésemnek megfelelően, ami erre a blogra is jellemző, viszont itt nem lesz webfejlesztés. Szeretnék bele írogatni a magyar- és keleti kultúráról, lenne zenei része, és akár még némi metafizika, filozófia is belefér.

Mivel érdekel a magyar őstörténet, szinkronban a belső- és közép-ázsiai, kelet-európai népekéivel, ezzel is szeretnék foglalkozni, fellelhető forrásokat ajánlani.

Fontosnak tartom, hogy olyan forrásokra is rámutassak, ahol ez a dolog reális alapokra épül.

Magyarán mondva nem kell sumérnak, etruszknak- vagy Európa ősnépének tartani magunkat ahhoz, hogy egészséges nemzeti önértékelésünk legyen. Ugyanis véleményem szerint két jelentős végletnek túl nagy a hangja e témában: a "merjünk kicsik lenni", és a "mi vagyunk mindennek alapja, mindenki őse..."

A hasonló gyökereket, kultúrális, embertani, nyelvi hasonlóságokat azonban észre kell venni, ezek pedig számtalan dologtól függenek, kezdve a vallási, történelmi tényezőkön át egy nép lélektani jellegzetességéig, pszichológiájáig.

Nos, szóval én ezért is maradok László Gyula, Vámbéry Ármin vagy Kiszely István pártján.
Persze, vannak még jópáran, de mindent a maga idejében.


:::: huntengria ::::



Powered by ScribeFire.

2007/06/07

Majdnemhurrikán......


Két nappal ezelőtt zajlott életem talán legdurvább zivatara. Igaz, "radikális" része nem tartott tovább 5 percnél, de az igencsak megrázó volt. Csavarodtak a fák, a jéggel együtt 10 centi és 3 méter közti fadarabok repkedtek mindenütt....


Egy kis dokumentáció:

Picasa Web Albums - LavaOxyde - Vihar-2007-06-05



Powered by ScribeFire.

Képeim a Google Picasa webalbumán



Idáig négy album van benne, ezt se túl rég kezdtem. Sok képem van, amiből lesz mit szelektálni, így ez is bővül folyamatosan.



Picasa Web Albums - LavaOxyde





Powered by ScribeFire.

Honlapom - LavaOxyde webgrafika, honlapkészítés

Weboldalkészítő szolgáltatásom oldala.

Nem olyan rég kezdtem építgetni, ennek megfelelően még korántsem végleges a layout, a tartalom pedig még igencsak gyerekcipőben jár.

Egyelőre nincs benne szerveroldali technológia, teljes mértékben xhtml + css alapokon nyugszik.

Közben építgetem a portfóliókat is, és postolom őket, amint valami újjal elkészültem.




[LavaOxyde Webgrafika, honlapkészítés]



Powered by ScribeFire.

HTMLinfo - W3C ajánlások magyarul

Ha gondot okoz az angol, itt megtalálhatóak az alapvető webszabványok leírásai magyarul - igaz, nincs minden lefordítva, de a dolgok gerince, az (X)HTML és a CSS 1,2 igen. Példákkal illusztrálták.

Nagyon hasznos segédlet!

[ H T M L i n f o v2.0 ] - online agytáp webmestereknek és műkedvelőknek



Powered by ScribeFire.

Az extra webalbuma

Kipróbáltam az extra képfeltöltő-webalbumszolgáltatását, ha már van itt egy accountom...Egyelőre pár kép van csak fenn, főleg makrók, már amennyit a fényképezőből ki tudtam hozni.

Íme:

Extra.hu | Galéria - Lavaoxyde

Keletkult.Info

Ajánlanék egy oldalt, bár már biztos sokan ismerik. Hatalmas mennyiségű elektronikus könyv, minden, ami kelettel kapcsolatos...és annyira ingyen, hogy még regisztrálni sem kell:)

Terebess Ázsia E-tár:

Keletkult.Info

Kezdőgondolatok

Üdv mindenkinek!

Gondolkoztam, mit érdemes írni egy újonnan induló blog elejére, de azt hiszem, maradok annál a megoldásnál, hogy a beküldött postok majd elmondják, amit akarok:-)
Lényegében afféle személyes blogra lehet számítani, úgy általában az érdeklődési köreimből, munkáimból szemezgetve.
A teljesség igénye nélkül: zene, kelet, őstörténet (magyar, és eurázsiai egyaránt), szubkultúrák,- és kultúrák, fotózás, irodalom, filmek....

Ezenkívül webgrafikával, honlapok készítésével és egyéb irányú grafikákkal foglalkozom, és természetesen ez a vonal is rendszeresen fog szerepelni naplómban.

Tartalmas webböngészést kívánok mindenkinek, és remélem, ehhez én is hozzájárulok majd naplómmal!